O nás //

Počiatky značky ESSEL siahajú do roku 1921. Spoločnosť sa z malého strojárskeho závodu postupne vyprofilovala na popredného výrobcu hydraulických žeriavov a odťahových systémov a ich príslušenstva navrhnutých vlastným tímom konštruktérov. Produkcia výrobkov pod značkou ESSEL je už viac ako 40 rokov nosným programom spoločnosti.  Dnes vieme, že kvalita sa skrýva v tradícii a sme hrdí na slovenský produkt.  

Od príchodu nového majiteľa  a manažmentu v roku 2014 došlo v spoločnosti ESSEL k radikálnym zmenám. Jedným z kľúčových procesov, ktoré boli po zmene majiteľskej štruktúry naštartované boli investície do výskumu a vývoja vlastných výrobkov. Vytvorili sme špičkový konštruktérsky tím, vybavili ho najmodernejšími technológiami a dali sme mu voľnú ruku a dostatočný časový priestor na vývoj úplne nových modelových radov vlastných výrobkov - hydraulických rúk a drapákov, vyprosťovacích transportérov a odťahových plošín. Po troch rokoch intenzívneho vývoja a testovania jednotlivých prototypov sme postupne v priebehu roku 2017 spustili výrobu od základov inovovaných výrobkov, pri ktorých sa z pohľadu značky ESSEL nejedná o evolúciu ale revolúciu. 

Inovované výrobky značky ESSEL spĺňajú všetky parametre moderných zariadení 21. storočia. Ponúkame optimálne riešenia manipulačnej techniky pre efektívne a bezpečné premiestňovanie produktov alebo surovín. Vieme, že naše výrobky sú využívané na každodennú prácu, preto sme ich postavili na pilieroch spoľahlivosti, bezpečnosti a trvácnosti tak, aby sme našim zákazníkom pomáhali pracovať efektívne a vytvárať pridanú hodnotu v ich podnikaní. Spokojnosť zákazníkov je pre nás prvoradá. Preto sa snažíme maximálne pochopiť ich potreby, aby sme aj v budúcnosti prinášali inovácie, ktoré zabezpečia obojstranný úspech.

Disponujeme komplexným technologickým zázemím, ktoré nám umožňuje realizovať  široké spektrum produkcie od kusových prototypov až po malosériovú výrobu. Výroba začína nákupom plátu plechu a nasleduje živý proces, ktorý dáva budúcim výrobkom tvar. Delíme, pálime, ohýbame, zvárame, opracovávame, realizujeme finálnu povrchovú úpravu. Toto všetko nás inšpiruje a dáva zmysle nášmu sloganu: Shaping the future. 

Nechceme zastať na jednom bode.  Za posledné tri roky vzrástol obrat spoločnosti o 300 % a počet zamestnancov takmer dvojnásobne. Systematicky investujeme a snažíme sa naplno rozvinúť náš potenciál. Cítime silnú zodpovednosť za firmu a jej zamestnancov. Aplikujeme procesné riadenie certifikované podľa EN ISO 9001:2009 a EN ISO 14001:2005. Dodržiavanie špičkových zváracích štandardov potvrdzuje EN ISO 3834.